Üzüntü, keder kanseri tetikliyor

tarafından
334
Üzüntü, keder kanseri tetikliyor

Kanser hastalığı ile pskoloji arasında büyük bir bağlantı olduğunu söyleyen doktorlarımız,stresten uzak durmamızı söylemektedirler.Kişinin pskolojik durumunun kötü olması kanseri oldukça fazla tetiklemektedir denilmektedir.Bu yüzden olabildiğince moralimizi düzgün tutmamız gereklidir.
Bağışıklık sistemleri hücrelerimizde uyuyan kanserlerin uyanmasını etkileyebilmektedir.

Kısacası vücutta uyuyan halde olan kanser hücreleri uyandığında hastlalık belirtileri başlamaktadır.Ruhsal sıkıntıları mevcut olan kişiler ve şizofreni gibi insanlar kanser ile daha da özensiz yaşamaya başlayacak ve kanser evresi hızla ilerlemeye devam edecektir.Sigara,alkol,madde kullanımı gibi şeyler ise kanseri daha da ilerletmeye devam edecektir.Bu nedenle sağlıksız yiyecekleri tüketmemeye çalışmalı ve her zaman olabildiğince doğal beslenilmelidir.
Üzüntü ve keder kanserin dostudur.Kanser tedavisine başlayacak kişilerin oldukça zorlu bir döneme girdiklerini belirten doktorlar,kesinlikle bu hastaların kederden üzüntüden uzak tutulmasının en doğru karar olduğunu söylemektedirler.

Güçlü bir tedavi yöntemiyle kanser yenileyebilmektedir,fakat önemli olan bundan sonrasıdır.Kişi çok üzülürse,mutsuz olursa kanser hücreleri tekrar uyanabilir ve bu zorlu süreç tekrar başlayabilir.