Yemek Borusu Kanseri

Yemek borusu, sindirim sistemimizin önemli parçalarından birisini oluşturmaktadır. Şüphesiz sindirim sistemimiz için önemli olan bu parçanın zarar görmesi, sağlığında tehdit altına girmesine zemin hazırlayacaktır. Yemek borusu, ağızda ki gıdaların mideye taşınmasında görev üstlenir. Bu parça daha çok geçit olarak adlandırılır. Hem kadınlarda hem de erkeklerde yaygın olarak görülebilen sağlık sorunlarından birisidir. Yaşlı bireylerde daha çok genç kesimlerde daha az şekilde görülür. Özellikle 45 yaş altında ki kişilerde yemek borusu kanseri görülme sıklığı daha az olduğunu belirtmemiz mümkündür.

Yemek Borusu Kanseri Neden Olunur

Çok sık şekilde alkol tüketmek, Obez olmak, Barrett özofagusu ve uzun süreli reflü gibi sağlık sorunları ile karşı karşıya kalmakta yemek borusu kanserine yakalanmanıza neden olacaktır. Bu yüzden saymış olduğumuz bu sağlık sorunlarınızı bir an evvel atlatmanız sizin yararınıza olacak bir durumdur. Aksi takdirde sağlığınızı tehdit altına sokmaya da başlamış olursunuz. Yemek borusu kanseri belirtileri için şu şekilde aşalandırma yapabilmemiz mümkündür.
⦁ Yutma güçlüğünün çok fazla çekiliyor olması
⦁ boğaz bölgesinde ağrı hissetmek
⦁ Sırt bölgesinde oluşan ağrılar
⦁ Kanlı öksürük ve kusma hali
⦁ Midenin yanması
⦁ Kilo kaybı sorunları

Yukarıda belirtmiş olduğumuz sağlık sorunlarını gün içerisinde çok fazla yaşamaya başlamışsanız yemek borusu kanserine yakalanma riskiniz çok fazladır diyebiliriz. Bu yüzden hiç bekleme yapmadan hemen uzman bir doktora görünmeye başlamalısınız.

wifi_lock Bu yazıya yorum yapılması editör tarafından yasaklanmıştır, anlayışınız için teşekkürler.